Jak sprzedać mieszkanie drożej – przydatne triki

Sprzedaż mieszkania jest dość trudna. Jeśli chcemy uzyskać za nie satysfakcjonującą cenę wart odpowiednio je przygotować. Obecnie znaczenia nabiera usługa home stagingu – profesjonalnego przygotowania mieszkań na sprzedaż. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne działania, warto rozważyć taką pomoc profesjonalisty. Dzięki kilku drobnym zabiegom uda nam się sprzedać mieszkanie drożej.

Przed wystawieniem ogłoszenia i zrobieniem zdjęć należy przede wszystkim posprzątać. Gruntowne sprzątanie pozwala nie tylko zmienić wnętrze, ale i zachęcić kupca do odwiedzenia właśnie nas. Pierwsze wrażenie ma znaczenie. Warto odświeżyć armaturę łazienkową, kuchnię, podłogi okna i blaty. Im mniej gadżetów na wierzchu, tym lepiej. Zniszczone baterie warto wymienić na nowe, nawet te najtańsze.

Nie bez znaczenia pozostaje minimalizm. Im więcej przestrzeni uda nam się „oczyścić” ze zbędnych gadżetów, tym lepiej. Wtedy powierzchnia staje się wizualnie większa. Może warto pozbyć się starych i niepotrzebnych, szpecących wnętrze mebli? Stare sofy warto przykryć ciekawymi narzutami, których zadaniem będzie m.in. odwrócenie uwagi od starych krzeseł czy podłóg? Im jaśniej we wnętrzu, tym lepiej. Nie ma sensu zasłaniać okien starymi i niemodnymi zasłonami – czyste okna i delikatne firany albo ich całkowity brak spowodują, że rozjaśnimy wnętrza, nadamy im czystości i lekkości. Może warto tez pomalować ściany? Niewielkim kosztem można to zrobić w kilka chwil. Podczas oględzin mieszkania zapalmy lampki – nadają klimatu i zachęcają do przebywania w mieszkaniu.

Oczywiście podstawa jest pozbycie się wszelkich elementów dekoracyjnych spersonalizowanych. Schowajmy zdjęcia, pamiątki z wakacji, listy itd. W łazience podczas oględzin nie powinno być osobistych kosmetyków, szlafroków itp. Podobnie ma wyglądać kuchnia – bez zbędnych naczyń, akcesoriów. Wtedy klient nie poczuje się jak intruz, a jak u siebie.

Zdjęcia to podstawa. Warto postarać się, by obejmowały jak największą część pomieszczenia, w różnych ujęciach. Lokal podczas sesji powinien być doskonale oświetlony. Może zainwestujmy w profesjonalna sesję? Dzięki niej zachęcimy do odwiedzin więcej klientów. Podczas takich wizyt mieszanie ma być perfekcyjnie przygotowane według powyższych wskazówek. Oczywiście rozwiązaniem może być wsparcie agencji nieruchomości. Pomoc specjalisty może być dla nas wsparciem i spowodować, że uda się nam sprzedać mieszkanie za atrakcyjną cenę.

Sprawdź najnowsze zestawienia:
Konta osobiste promocje kwiecień 2018
Konta dla firm promocje kwiecień 2018
Lokaty bankowe promocje kwiecień 2018
Kredyty gotówkowe promocje kwiecień 2018
Kredyty mieszkaniowe promocje kwiecień 2018
Kredyty dla firm promocje kwiecień 2018

Odpowiedz