Jak uzyskać obniżenie oprocentowania kredytu?

Każdy z nas szuka kredytu z jak najniższym oprocentowaniem. W końcu chodzi o to, by zapłacić za pożyczkę/kredyt jak najmniej. To da się zrobić – wystarczy odpowiednio przygotować się przed złożeniem wniosku i do rozmowy z doradcą, by ugrać spore obniżenie nawet oprocentowania kredytu. Na początek należy zadbać historię kredytową. Wbrew pozorom brak klienta w bazie Biurze Informacji Kredytowej nie wróży nic dobrego – brak danych uniemożliwia określenie rodzaju kredytobiorcy, potwierdzenie jego wiarygodności itd. Wystarczy przed rozpoczęciem negocjacji wziąć coś na raty, korzystać z karty kredytowej i szybko spłacić zobowiązania, by zbudować godny podziwu wizerunek w BIK i wypaść korzystnie w oczach analityka bankowego. Bank z przyjemnością powalczy o solidnego klienta oferując mu atrakcyjne warunki kredytu. To w końcu bank walczy o to, by na solidnym kliencie zarobić, wprawdzie mniej, ale bezpiecznie.

Nie bez znaczenia pozostaje też umiejętność klienta gospodarowaniem pieniędzmi. Jeśli zainwestujemy nadwyżki gotówki np. w fundusze, lokaty czy konta oszczędnościowe zbudujemy wizerunek solidnego, świadomego kredytobiorcy. Przy wyższym wkładzie własnym mamy szanse na niższe oprocentowanie i być może obniżenie marży :)?

Bank oszczędzanie postrzega pozytywnie – świadczy to o rozsądnym gospodarowaniu wolnymi środkami i braku ryzyka, że np. nie znajdziemy pieniędzy na ustaloną ratę. Jeśli te dwa punkty zrealizujemy nadszedł czas na ostatni – to bank ma wałczyć o nas. Nie można pokazywać, że zależy nam na tej konkretnej ofercie. Warto ciut poudawać, czy nastraszyć doradcę, że konkurencja ma dla nas lepsza ofertę, którą rozważamy. Wówczas, zwykle na wyższym szczeblu, podjęta powinna być decyzja o obniżeniu oprocentowania. Postawa banku jest logiczna – dobry klient jest w dzisiejszych czasach na wagę złota i warto nieco mniej zarobić, by zyskać dobrego kredytobiorcę, który chętnie skorzysta też w przyszłości z oferty banku.

Okazuje się, że odpowiednie przygotowanie i podejście do tematu kredytowania może przynieść dla nas same korzyści. Chyba warto chwile poświęcić na przygotowania, by i bank był zadowolony i my, realizując nasze marzenia nawet za kredyt.

Sprawdź najnowsze zestawienia:
Konta osobiste promocje kwiecień 2018
Konta dla firm promocje kwiecień 2018
Lokaty bankowe promocje kwiecień 2018
Kredyty gotówkowe promocje kwiecień 2018
Kredyty mieszkaniowe promocje kwiecień 2018
Kredyty dla firm promocje kwiecień 2018

Odpowiedz