Kiedy możemy otrzymać kredyt technologiczny i inwestycyjny?

Zanim nasza firma otrzyma jakikolwiek kredyt jest bardzo szczegółowo sprawdzana, szczególnie pod kątem wypłacalności. Aby otrzymać kredyt technologiczny czy też inwestycyjny musimy spełnić szereg wymagań.

Kredyt inwestycyjny jest trudno otrzymać, chociażby dlatego, że trzeba przedłożyć w banku bardzo dużo dokumentów. Musimy tez dokładnie wiedzieć o jaka kwotę się staramy, a żeby to zrobić musimy stworzyć cały plan biznesowy z kosztorysem danej inwestycji włącznie. Bank bardzo dokładnie przeanalizuje te dokumenty i na ich podstawie oceni, czy przydzieli nam kredyt czy tez nie.
Poza biznesplanem i kosztorysem musimy sobie przygotować szereg innych dokumentów, które także będą niezbędne, a więc będą to między innymi decyzje o nadaniu REGON i NIP, umowa spółki, wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego, deklaracje podatkowe, bilans, a także dokumenty, które będą mówiły o tym w jaki sposób jesteśmy gotowi zabezpieczyć taki kredyt.

Możemy się również starać o dofinansowanie części kredytu ze środków z Unii Europejskiej. Warunki otrzymania takiego dofinansowania oraz jego wysokość określają szczegółowe przepisy. Aby je otrzymać będziemy musieli dostarczyć, poza już wspomnianymi, odpowiednie dokumenty, takie jak biznesplan inwestycji, opinię badawczą stwierdzającą, że technologia, którą chcemy nabyć spełnia warunki „nowej technologii”, a także wszelkie informacje o jej charakterystyce.

Zanim zaczniemy ubiegać się o dofinansowanie musimy złożyć wniosek w banku komercyjnym o udzielenie kredytu, dopiero później za pośrednictwem tego banku składamy wniosek w sprawie udzielenia tejże prowizji do odpowiedniej jednostki.

Sprawdź najnowsze zestawienia:
Konta osobiste promocje lipiec 2024
Konta dla firm promocje lipiec 2024
Lokaty bankowe promocje lipiec 2024
Kredyty gotówkowe promocje lipiec 2024
Kredyty mieszkaniowe promocje lipiec 2024
Kredyty dla firm promocje lipiec 2024

Zostaw komentarz