4 fakty o automatycznym wznowieniu OC, które musi znać każdy kierowca

Ubezpieczenie OC ulega automatycznemu przedłużeniu, dzięki temu na drogach jeździ dużo mniej pojazdów nieubezpieczonych. Oczywiście nie w każdej sytuacji OC ulegnie wznowieniu bez naszej ingerencji, poniżej znajdziecie 4 fakty na temat polisy, wyjaśnimy w takich sytuacjach ten proces nie zadziała oraz jak postępować w przypadku, gdy chcemy zmienić ubezpieczyciela.
Standardowa umowa ubezpieczenia OC jest zawierana na okres 12 miesięcy, gdy nie wypowiemy jej co najmniej dzień przed terminem jej zakończenia, polisa zostanie przedłużona automatycznie o kolejny rok. Składka ubezpieczeniowa może być rozłożona na raty, możemy też dokonać wpłaty jednorazowej. Jeśli z jakichś przyczyn nie uregulowaliśmy należności na rzecz ubezpieczyciela, niestety nasza polisa nie zostanie przedłużona automatycznie, w tym wypadku będziemy zobowiązani do ubezpieczenia pojazdu na własną rękę, gdy umowa wygaśnie.

Gdy chcemy zmienić ubezpieczyciela

Decydując się na zakończenie współpracy z obecnym ubezpieczycielem, należy pamiętać, aby odpowiednio wcześnie wypowiedzieć umowę, w innym wypadku niestety będziemy musieli poczekać ze zmianami kolejny rok. Jeżeli polisa przedłuży się automatycznie niestety szansa na zmianę ubezpieczyciela przepadnie.

Podwójne OC

W sytuacji, gdy kierowca wykupił nowe ubezpieczenie w innej placówce, zapominając jednocześnie o wypowiedzeniu poprzedniej umowy, naraża się na płacenie podwójnego OC. Gdy na czas nie wypowiemy starej umowy, niestety może okazać się, że będziemy ponosić podwójne koszty i to bez żadnych dodatkowych korzyści. Nie należy jednak przedwcześnie się martwić, gdyż jedno z ubezpieczeń OC można wypowiedzieć, pod warunkiem, że jedna polisa uległa przedłużeniu automatycznie. Wypowiedzenie należy dostarczyć na piśmie w dowolnym czasie.

Kupiłeś używany samochód? Nie zapomnij wykupić OC

Decydując się na zakup samochodu używanego, należy pamiętać, że ubezpieczenie nie przedłuży się automatycznie, trzeba będzie wykupić polisę samodzielnie. Nie należy zwlekać, ponieważ poruszając się po drogach pojazdem bez obowiązkowego OC możemy zapłacić bardzo wysoką karę, która może wynieść w przypadku samochodów osobowych nawet 3700 złotych.

Sprawdź najnowsze zestawienia:
Konta osobiste promocje lipiec 2021
Konta dla firm promocje lipiec 2021
Lokaty bankowe promocje lipiec 2021
Kredyty gotówkowe promocje lipiec 2021
Kredyty mieszkaniowe promocje lipiec 2021
Kredyty dla firm promocje lipiec 2021

Leave a Reply