Mity, a prawdziwe hipoteczne kredyty

Kredyt hipoteczny to niejednokrotnie jedyna opcja, aby móc wejść w posiadanie nieruchomości. Niestety w Polsce mało kogo stać na zakup mieszkania czy wybudowanie domu bez posiłkowania się pożyczką. Jeżeli zastanawiacie się nad wzięciem kredytu hipotecznego, warto, abyście poznali największe mity na temat takiego sposobu finansowania.

Nie dostanę kredytu, bo nie mam umowy o pracę

Chociaż podczas oceny zdolności kredytowej preferowane są osoby posiadające zatrudnienie na czas nieokreślony, to wcale nie jest wymagany taki stosunek pracy. Najważniejsze jest to, jakie uzyskujemy dochody, warto wykazać, że nasz dochód jest stały i co miesiąc otrzymujemy wynagrodzenie, niezależnie od tego, czy jest to umowa-zlecenie czy umowa o dzieło. Bank z pewnością poprosi nas o dodatkowe zaświadczenie od pracodawcy, ale mitem jest, że nie mamy szans na otrzymanie kredytu w przypadku, gdy nie jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z etatu na rzeczy własnej działalności lub freelancingu, gdzie można zarobić równie dobrze, a niekiedy nawet dużo więcej, niż zatrudniając się w korporacji.

To się nie opłaca

Prawda jest taka, że mało kogo stać na zakup nieruchomości za gotówkę. Kredyt hipoteczny to najtańszy sposób, aby pozyskać kapitał w porównaniu do innych produktów finansowych oferowanych przez banki. Oczywiście decydując się na taki krok, warto mieć oszczędności, które będziemy mogli wykorzystać na spłatę rat kredytowych, nie mniej jednak to naprawdę się opłaca.

Jeden bank odmówił udzielenia kredytu, pozostałe też tak zrobią

Każdy bank kieruje się trochę innymi zasadami, zarówno jeżeli chodzi o zdolność kredytową czy ocenę wiarygodności przyszłego kredytobiorcy dlatego, nawet jeżeli otrzymaliśmy odpowiedź odmowną, warto postarać się o kredyt gdzie indziej. Najlepiej złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w trzech miejscach, jednak nie zaleca się wnioskowania w większej liczbie instytucji bankowych, gdyż może działać to na naszą niekorzyść. Podobnie sprawa wygląda w kwestii wysokości przyznawanego kredytu. Banki podczas obliczana naszych miesięcznych wydatków biorą pod uwagę naprawdę różne czynniki. Dla jednych samochód będzie generował koszty i zostanie od uwzględniony w obliczeniach, przez innych nie będzie w ogóle brany pod uwagę. Pamiętajmy też o tym, że warunki umowy kredytowej są negocjowane, możemy prowadzić z przedstawicielem banku rozmowy i próbować wypracować korzystniejszą ofertę.

Sprawdź najnowsze zestawienia:
Konta osobiste promocje wrzesień 2021
Konta dla firm promocje wrzesień 2021
Lokaty bankowe promocje wrzesień 2021
Kredyty gotówkowe promocje wrzesień 2021
Kredyty mieszkaniowe promocje wrzesień 2021
Kredyty dla firm promocje wrzesień 2021

Leave a Reply