Wyjaśniamy, jak działają płatności HCE

HCE to bardzo wygodny i szybki sposób płatności za zakupy. W tym wypadku używamy wirtualnej karty, którą można porównać do podręcznego portfela. Transakcja jest przeprowadzana w podobny sposób, co płatności zbliżeniowe, z tym, że w tym wypadku zamiast karty używa się telefonu. Urządzenie przykładamy do czytnika i w ten sposób realizowana jest transakcja. Pieniądze do 50 zł pobierane są bez konieczności podania kodu PIN, jeśli robimy większe zakupy będziemy zobowiązani go wpisać. Zasady są identyczne jak w przypadku kart bezstykowych. Aby móc dokonywać płatności HCE należy pobrać odpowiednią aplikację, co ciekawe działa ona również w trybie offline, więc nie jest nam potrzebne podłączenie do Internetu.

Po zainstalowaniu aplikacji musimy odpowiednio przygotować telefon przed dokonaniem transakcji. Należy uruchomić aplikację mobilną naszego banku i wybrać opcję płatności zbliżeniowych, następnie wybieramy konto, do którego chcemy podpiąć naszą wirtualną kartę i potwierdzić warunki umowy. O aktywacji płatności HCE zostaniemy poinformowani poprzez wiadomość SMS, ostatnim krokiem jest ustalenie kodu PIN do płatności HCE. Po wykonaniu tych czynności możemy zacząć korzystać z płatności HCE.

HCE czy SIM NFC?

Do tej pory wiele osób korzystało z płatności NFC, jednak ta forma zawierania transakcji powoli ustępuje miejsca HCE, które są po prostu praktyczniejszym rozwiązaniem. Różnica między NFC a HCE jest taka, że w tym drugim przypadku aktywacja odbywa się bez angażowania operatorów telekomunikacyjnych, co znacznie ułatwia sprawę. Płatności HCE niestety nie są dostępne dla wszystkich modeli telefonów komórkowych, przede wszystkim musimy mieć telefon z systemem operacyjnym Android, z modułem NFC.

Banki posiadające możliwość płatności HCE:
– Getin Banku (Getin Wallet i Getin Mobile),
– Eurobank,
– Pekao (PeoPay),
– BZ WBK,
– PKO BP.

Sprawdź najnowsze zestawienia:
Konta osobiste promocje lipiec 2021
Konta dla firm promocje lipiec 2021
Lokaty bankowe promocje lipiec 2021
Kredyty gotówkowe promocje lipiec 2021
Kredyty mieszkaniowe promocje lipiec 2021
Kredyty dla firm promocje lipiec 2021

Leave a Reply